Sedmnáct nadšenců stolního tenisu se letos sešlo již na šestém ročníku Mikulášského turnaje, který se konal v sobotu 3.12. v pavilonku TJ.Sokola Bělidla. Většina se dostavila podle plánu na 8:00 a ti, kteří zaspali, se přidali v průběhu procítěného projevu starosty Sokola br.Luboše Touška. Z něj byla patrná hlavně touha po zachování Sokola i pro budoucí generace, k čemuž napomáhá i ochota současných členů věnovat svůj volný čas a prostředky k jeho rozvoji. Proslov byl zakončen sportovním zvoláním ZDAR! a mohlo se začít hrát.
Hráči byli rozlosováni do 2 skupin (9 a 8 hráčů) a aby se zabránilo situaci z předešlých let, kdy jedna skupina byla složená ze samých předpokládaných vítězů, rozhodlo se, že první čtyři hráči z loňska budou rovnoměrně rozděleni do obou skupin.
Během jednotlivých zápasů panovala přátelsky družná atmosféra. Tlumené rozhovory protínal občas jen povzbuzující pokřik či zvolání, vyjadřující podporu právě hrajícím sportovcům. Největší seskupení lidí se tvořilo v rohu místnosti, kde se ohříval svařák a poté vynikající hovězí guláš (chvála kuchaři Jirkovi Jančářovi!), který přitahoval nejenom hladové hráče, ale i pingpongový míček.
Vzájemné souboje ve skupinách probíhaly až do 15hod. Čtyři nejlepší z každé skupiny se pak potkali ve čtvrtfinále (1. umístěný ze skupiny A hrál se 4. ze skupiny B atd.)a vítězové těchto zápasů už se pak mohli utkat o medaile.
Velké finále proběhlo (dá se říct, že už téměř tradičně) mezi Jirkou Jančářem a Jirkou Václavkem. Jednu chvíli mezi nimi vznikl dramaticky vyhlížející spor o teč při podání, nicméně vzniklé dusno bylo velmi rychle rozptýleno. Kdo by taky čekal finále bez emocí…Vyrovnaný souboj nakonec vyhrál Jirka Václavek 3–1, ještě jednou gratulujeme.O třetí místo se utkali Jindřiška Ovesná a Petr Hanák,prvně jmenovaná zvládla utkání lépe a tak si odnesla bronzovou medaily.
Po rozdání cen úspěšným hráčům (děkujeme všem sponzorům) se ještě v užším kruhu pokračovalo v přátelských utkáních ve čtyřhrách a kdo zrovna nehrál, ten pomáhal s úklidem.
Turnaj měl letos jednu zvláštnost – byl totiž mezinárodní. Přivítali jsme mezi sebou Denise z Běloruska, který svou vynikající hrou potrápil i favority soutěže. Díky Janě Václavkové, která gavarila pa rúsky óčeň charašó, živě konverzoval a tak doufáme, že mu mezi námi bylo dobře a příští rok opět dorazí.
Tak tedy příštímu mikulášskému utkání ZDAR!!!
Postřehy sepsala sestra Jindřiška Ovesná,TJ. Sokol Bělidla