Ve středu 13. června 2012 se na olomouckém Horním náměstí uspořádala v rámci oslav ke 150. výročí založení Sokola konala tzv. krajská prezentace. Ne přilíš velkou účast ovlivnilo hlavně velmi deštivé počasí, ale ani to nezabránilo všem přihlížejícím užít si skvělé zábavy.

Celým program provázel známý sportovní komentátor Stanislav Bartůšek. Celá akce se konala pod záštitou hejtmana olomouckého kraje ing. Martina Tesaříka, který měl v dětsví k Sokolu velmi blízko a před časem ocenil také několik našich cvičitelů za dlouholetou práci.

Z župy Olomoucké-Smrčkovy se představili cvičenci TeamGymu ze Sokola Olomouc, kteří ve dvou různých věkových skupinách předvedli skvěle secvičenou sestavu plnou nejrůznějších gymnasticky náročných prvků, se kterou reprezentovali župu i sebe na republikovém kole a také cvičenci T. J. Sokol – Chválkovice ve své nacvičené sestavě Tai-Chi a to ve dvou variancí – jednou ze zbraní a po druhé bez ní.

Mezi dalšími vystoupeními byly například country tance Baječných ženských ze Sokola Majetín nebo moderní tance mladých tanečnic ze Sokola Dubicko.

Celou akci pak doprovázelo i několik profesionálních zpěváků, kteří svými chytlavými tóny navazovali skvělou atmosféru.

Zhruba půlhodinový sestřih z celé této akce je možné shlédnout zde.